Site rengi

Tasarım

Geniş
Kutulu
Denizli Vip Haber

Büyük karar yarın veriliyor!Maske zorunluğu belirli yerler haricinde tamamen kalkacak.

Reklam
Büyük karar yarın veriliyor!Maske zorunluğu belirli yerler haricinde tamamen kalkacak.
Spread the love
Koronavirüs Bilim Kurulu yarın gerçekleştireceği toplantıda maske ve karantina kararlarını değerlendirecek. Tüm kapalı alanlarda maske kullanımının kaldırılması beklenirken, karantina süresinin de kaldırılmasının masaya yatırıldığı belirtiliyor. Maske kullanımının okullarda da zorunlu olmayacağı bildiriliyor. Diğer taraftan maske kullanılacak iki alanın ise hastaneler ve toplu taşımalar olacağı düşünülüyor.
Koronavirüs vaka sayılarının 5 binin altına düşmesi ile birlikte salgının en yoğun dönemi geride kaldı. Bu kapsamda pandemi boyunca alınan kimi kısıtlamalar kaldırılmıştı. Şimdi de uygulanmakta olan diğer kısıtlamaların kaldırılması gündemde.
“EN ÖNEMLİ TOPLANTILARIMIZDAN BİRİ OLACAK”
Pandemide gelinen son noktayı değerlendiren Sağlık Bakanı Fahrettin Koca da geçtiğimiz günlerde yaptığı bir açıklamada, “Hastanelerimizde, yoğun bakımlarda gittikçe hastalarımız azalmakta, koronavirüs servisleri peyderpey kapanmaktadır. Bu hafta çarşamba günü toplanacak Bilim Kurulu‘muzda salgında gelinen noktayı ve mevcut tedbirleri ele alacağız. Kanaatimce Bilim Kurulu’nun en önemli toplantılarından biri olacaktır.” demişti.

MASKE VE KARANTİNA ZORUNLULUĞU ELE ALINACAK
Sabah’ın haberine göre bu gelişme sonrasında yarın toplanacak olan Bilim Kurulu’nda; kapalı alanlarda maske takma zorunluluğu, bir süre sonra da bir haftalık karantinanın kaldırılması gündemde olacak. Belirli alanlar dışında maskenin tüm kapalı alanlarda kaldırılmasının gündemde olacağı bildirildi. Toplu taşıma ve hastanelerde maske zorunluluğunun devam etmesi beklenirken, okullarda ise maske kuralının kaldırılacağı tahmin ediliyor. Korona hastalarına verilen bir haftalık karantina süresinin kaldırılmasının da yine bu toplantıda ele alınacağı belirtiliyor.
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ