Site rengi

Tasarım

Geniş
Kutulu
Denizli Vip Haber

Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan çarpıcı açıklama: Son yaptığımız Tayfun testi Yunanları çıldırttı

Reklam
Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan çarpıcı açıklama: Son yaptığımız Tayfun testi Yunanları çıldırttı
Spread the love

Katıldığı canlı yayında Türkiye’nin geliştirdiği yerli füze Tayfun üzerinden Yunanistan’a gözdağı veren Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, “Son yaptığımız Tayfun testi Yunanları çıldırttı. Devam eden bir süreçte onun mesafesini 561 kilometreden daha da uzatmak istiyoruz. Atina bunun menzili içerisinde diye Yunanlıları ürkütmeyi başladı. Cenk ve Gezgin gibi daha nicelerinin müjdelerini zamanı geldiğinde vereceğiz” ifadelerini kullandı.

“ÇILDIRTTI”

Cumhurbaşkanı Erdoğan da dün akşam katıldığı canlı yayında gündemdeki konuları değerlendirdi. Erdoğan daha sonra Tayfun füzesiyle ilgili son gelişmeleri ve testlerin Yunanistan da uyandırdığı yankıyı anlattı. Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Son uzun menzilli füze testimiz savunma sanayimizin geldiği yeri göstermesi açısında çok önemli. Son yaptığımız Tayfun testi Yunanları çıldırttı. Devam eden bir süreçte onun mesafesini 561 km’den daha da uzatmak istiyoruz. ATİNA  bunun menzili içerisinde diye Yunanlıları ürkütmeyi başladı.” dedi

“DAHA NİCE MÜJDE VERECEĞİZ”

Müjdeli haberlerin geleceğini belirten Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Cenk ve Gezgin gibi daha nicelerinin müjdelerini zamanı geldiğinde vereceğiz. Engellemelere rağmen savunma sanayimizi buralara getirdik. 2023 yılında milli muharip uçak hangardan çıkacak. Hürjet, Kızılelma şu anda hızla devam ediyor.” ifadelerini kullandı.

“AKILLARINI BAŞLARINA ALSINLAR”

Yunanistan’la gerilen ilişkilere ve yapılan provokasyonlara da değinen Erdoğan şu ifadeleri kullandı “Yunanistan son dönemde TÜRKİYE ‘ye yönelik izlediği tutumu kabul etmek mümkün değil. Biz de sessiz ve tepkisiz kalamayız. Laf üretmek yerine biz iş üreteceğiz. Yunanistan’ın aklını başına alması gerekiyor. Tahrik ve provokasyonlarla bir yere varamayacaklarını öğrenmeleri lazım.” yorumunda bulundu.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ