Site rengi

Tasarım

Geniş
Kutulu
Denizli Vip Haber

Denizli’de Hafta Sonu Yasak Olacak Mı?

Reklam
Denizli’de Hafta Sonu Yasak Olacak Mı?
Spread the love

Güncellenen koronavirüs risk haritasına göre yüksek risk grubunda iller arasında yer alan Denizli’de Pazar günü sokağa çıkma kısıtlaması uygulanacak. Sokağa çıkma kısıtlaması Cumartesi günü saat 21.00’da başlayıp Pazar gününün tamamını kapsayıp Pazartesi günü saat 05.00’de bitecek.

Güncellenen koronavirüs risk haritasına göre yüksek risk grubunda iller arasında yer alan Denizli’de Pazar günü sokağa çıkma kısıtlaması uygulanacak. Sokağa çıkma kısıtlaması Cumartesi günü saat 21.00’da başlayıp Pazar gününün tamamını kapsayıp Pazartesi günü saat 05.00’de bitecek. 

Sağlık Bakanlığı ve Koronavirüs Bilim Kurulunun tavsiyeleri göz önünde bulundurularak 29 Mart 2021 günü toplanan Cumhurbaşkanlığı Kabinesinde alınan kararlar doğrultusunda İçişleri Bakanlığı 81 İl Valiliğine “Tedbirlerin Gözden Geçirilmesi“ konulu genelge gönderdi. Denizli, güncellenen koronavirüs risk haritasına göre yüksek risk grubunda iller arasında yer alıyor. Buna göre, Denizli’de hafta sonu sokağa çıkma kısıtlaması, Cuma 21.00-Cumartesi 05.00 saatleri arasıyla Cumartesi günü saat 21.00’de başlayıp Pazar gününün tamamını kapsayıp Pazartesi günü saat 05.00’de bitecek şekilde uygulanacak.

Uygulanacak olan sokağa çıkma kısıtlamaları sırasında daha önce illere gönderilen “Sokağa Çıkma Kısıtlamasından Muaf Yerler ve Kişiler Listesinde” yer alan istisna/muafiyetler ile sokağa çıkma kısıtlaması uygulanan süre ve günlerde şehirlerarası seyahat edilmesine dair usul ve esasların uygulanmasına aynı şekilde devam edilecek.

• Sokağa çıkma kısıtlamasının uygulama biçimine göre Cumartesi ve/ veya Pazar günü market, bakkal, manav, kasap, kuruyemişçiler ve çiçekçiler 10.00-17.00 saatleri arasında açık olacak. Yine belirtilen süre içerisinde marketler, bakkallar, manavlar, kasaplar, kuruyemişçiler ve çiçekçiler telefonla ya da online olarak aldıkları siparişleri teslim edebilecek.

•Cumartesi/ Pazar günü ekmek üretiminin yapıldığı fırın ve/veya unlu mamul ruhsatlı iş yerleri ile bu iş yerlerinin sadece ekmek satan bayileri açık olacak.

• Lokanta/restoran, pastane ve tatlıcı tarzı işyerleri Cumartesi ve/ veya Pazar günü 10.00-20.00 saatleri arasında paket servis faaliyetlerine devam edebilecek.

• Online sipariş firmaları da Cumartesi ve / veya Pazar günü 10.00-24.00 saatleri arasında siparişleri teslim edebilecek.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ