Site rengi

Tasarım

Geniş
Kutulu
Denizli Vip Haber

AKP’de ‘erken seçim’ tartışması: İşte Erdoğan’a iletilen tarih..

Reklam
Spread the love

Erken seçim tartışmaları sürerken, kulis haberine göre AKP’de Cumhurbaşkanlığı ve genel seçimlerin 14 Mayıs’a alınması tartışıldığı ve bu tarihin Cumhurbaşkanı Erdoğan’a iletildiği öne sürüldü.

 

AKP'de 'erken seçim' tartışması: İşte Erdoğan'a iletilen tarih

Muhalefetin erken seçim çağrıları sürerken AKP içinde de seçim tarihi konuşulmaya başlandı. Genel seçimlerin öne alınmasının konuşulduğu kulislerde, AKP içinde bu görüşü benimseyenlerin Cumhurbaşkanı Erdoğan‘a görüşlerini ilettikleri belirtildi.

Hürriyet’ten Nuray Babacan’ın haberine göre, AKP’de çok sayıda faktörün ele alınarak 2023 Haziran seçimlerinin aynı yılın mayıs ayına çekilmesi görüşü oluştu. Bu konuda henüz kesin karar verilmezken, bu seçeneğin ağırlık kazandığı öne sürülüyor.

Tartışılan plana göre, 18 Haziran 2023 tarihindeki seçimler 5 hafta öne çekilecek. Bunun başlıca nedeninin haziran ayının başından sonuna kadar aralıklarla devam eden sınavlar olduğu belirtiliyor. Bu sınavların aileler ve gençler için önemli olması nedeniyle sıkıntı yaşanacağı öne sürülüyor.

Diğer bir neden olarak ise Cumhurbaşkanlığı seçiminin ikinci turu gösteriliyor. Normal takvime göre 18 Haziran’da Cumhurbaşkanlığı seçimi yapılırsa ve sonuçlar nedeniyle ikinci tura kalırsa, bu tur iki hafta sonra 2 Temmuz pazar günü yapılacak. Temmuz ayının tatile gidilen ve taşrada da üreticinin tarlada yoğun olduğu dönem olması nedeniyle tercih edilmediği belirtiliyor. Özellikle büyük şehirlerdeki seçmenin memleketlerine gideceği değerlendirilmesi yapılıyor. Seçimler için Ramazan Bayramı’ndan iki hafta sonra, kışın olumsuz psikolojisinin atılmış olacağı bir tarih olarak mayıs ayının tartışıldığı dile getiriliyor.kaynak:Hürriyet’ten Nuray Babacan

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ