Site rengi

Tasarım

Geniş
Kutulu
Denizli Vip Haber

Merkezefendi Belediyesi Bilim Merkezi’nin Temeli Atıldı!!

Reklam
Merkezefendi Belediyesi Bilim Merkezi’nin Temeli Atıldı!!
Spread the love

Merkezefendi Belediyesi’nin önemli vizyon projeleri arasında yer alan Bilim Merkezi’nin temeli düzenlenen törenle atıldı. Selçukbey Mahallesi’ne kazandırılacak olan 4 bin 492 metrekare kapalı alanı bulunan merkezin temel atma törenine Merkezefendi Kaymakamı Dr. Adem Uslu, Merkezefendi Belediye Başkanı Şeniz Doğan, CHP İl Başkanı Bülent Nuri Çavuşoğlu, CHP Merkezefendi İlçe Başkanı Ali Osman Horzum, İYİ Parti Merkezefendi İlçe Başkanı Mehmet Ertuğrul Gökce, CHP Kadın Kolları Başkanı Ayşen Sarıoğlu Kocabay, meclis üyeleri, muhtarlar, birim müdürleri ve vatandaşlar katıldı.

Bilim Merkezi’nin, genç nesillerde ilgi ve merak uyandırarak Merkezefendi ve Denizli’de bilimsel düşünceye katkı sunma amacıyla, geleceğe yönelik bir yatırım olduğunu belirten Merkezefendi Belediye Başkanı Şeniz Doğan, “Merkezefendililere sözünü verdiğimiz, ilçemizin geleceğini aydınlatacak projemiz Merkezefendi Belediyesi Bilim Merkezi’nin temel atma programını gerçekleştirmenin heyecanını ve gururunu yaşıyoruz” dedi.
Eğitim ve sağlıkta fırsat eşitliği yaratacaklarını belirten Merkezefendi Belediye Başkanı Şeniz Doğan, “Merkezefendi ile alakalı hayallerimiz var demiştik. Vizyon projelerimizden biri olan Bilim Merkezimiz için bugün buradayız. Merkezefendi’de eğitime ciddi yatırımlar yapacağız demiştik. Merkezefendi ilçemiz eğitimdeki başarı sıralamasında ilk yüzde 2’lik kısmın içerisinde. Böyle cevherler varken bize düşen de bu başarıyı ileriye taşımaktır. Hem ilçemiz hem şehrimiz adına bugün sizlerle birlikte büyük bir yatırım yapıyoruz. Çocuklarımız arasında eğitimde ve sağlıkta fırsat eşitliğin sağlayacağız. Dünya’nın çeşitli yerlerinde kurulmuş olan Bilim Merkezleri, kuruldukları bölgeler ve çevresinde ilgi odağı olmaktadır. İçinde birçok atölyenin bulunduğu merkezimiz için çalışma arkadaşlarımızla en iyi şekilde hazırlanıyoruz” diye konuştu.

“VERDİĞİMİZ SÖZLERİ TUTUYORUZ”

Verdikleri sözleri tutmanın gururunu ve mutluluğunu yaşadıklarını söyleyen Merkezefendi Belediye Başkanı Şeniz Doğan, projeleri bir bir hayata geçirdiklerini belirtti. Başkan Doğan, “Hiçbir projeyi yüz yılın projesi adı altında yapmadık. Bu mahallenin, bu ilçenin ve bu şehrin ihtiyacı neyse buna odaklandık. Bizim için diğer bir önemli olan konu da bizlere emanet edilen bütçeyi doğru kullanmaktır. İşte bugün bunun huzurunu yaşıyoruz hep birlikte. Eğitim bizim için çok önemli. İlçemizde yapılacak eğitime yatırımın da bütün Denizlili ve Merkezefendili hemşerilerim tarafından takdirle karşılandığını düşünüyorum. Verdiğimiz sözleri tutmanın, projelerimizi bir bir hayata geçirmenin mutluluğunu ve gururunu yaşıyoruz” dedi.

“BİLİM İNSANLARINI HEP BİRLİKTE YETİŞTİRECEĞİZ”

Çocukların Bilim Merkezi’nde kendilerini ifade edeceklerini, geleceğe ışık tutacaklarını belirten Başkan Doğan, “Ülke genelinde aklı ve bilimi rehberlik edinen toplumların özellikle ekonomik anlamda olmak üzere her anlamda refah seviyesi yüksektedir. Gelişen teknoloji, gelişen bilim ve buna bağlı olarak ilerleyen teknolojiyle birlikte bilim merkezimizin özellikle çocuklarımız için çok faydalı olacağını düşünüyorum.  Burası bir bilim yuvası haline gelecek. Buralarda çocuklarımız Ar-ge araştırmalarını yapacaklar. Ekonomik ve sosyal durumu iyi olmayan çocuklarımız burada kendini ifade edebilecek ve belki de buralarda kendilerini gösterecekler. Bizler de bu çocuklarımızı keşfedip onların elinden tutup geleceğin bilim insanlarını hep birlikte yetiştireceğiz. Katılımlarınız için hepinize teşekkür ediyorum. Merkezefendimiz için daha güzel işlerde ve projelerde birlikte olmak dileği ile” diye konuştu.

“BİLİME VE İLİME DEĞER VERMELİYİZ”

CHP Denizli İl Başkanı Bülent Nuri Çavuşoğlu ise, “Bugün burada güzel bir ana hep birlikte tanıklık ediyoruz. Bu anlamda göreve geldiği günden bu yana derman belediyecilik anlayışı ile çalışan, bilime ve ilme önem veren Merkezefendi Belediye Başkanı Şeniz Doğan’a bir kez daha teşekkür ediyorum. Yaşadığımız süreç içerisinde bilimin ne kadar önemli ve değerli olduğunu bir kez daha anladık.  Gerçekten bilime değer verilmesi gerektiğini bir kez daha anladık. Mustafa Kemal Atatürk’ün dediği gibi ‘Hayatta en hakiki mürşit ilimdir’ İlme ve bilime sahip çıkma anlamında Sayın Belediye Başkanımıza ve çalışma arkadaşlarına teşekkür ediyoruz. Başkasına muhtaç olmayan, kendine güvenen ve kendini geliştiren bir Türkiye hayaliyle” dedi.

PROJE DETAYLARI

Zemin Katta; Giriş, Fuaye Alanı, Hediyelik Eşya, Kafeterya gibi sosyal alanlar yer alacaktır. Bunun dışında simülasyonların gerçekleşeceği galeri alanlarımız yer katı ve gök katı olmak üzere iki bölüme ayrılmıştır. 1.Katta; Gök Katı olarak adlandırılan Galerimizde Evren, galaksi, yıldızlar, Uzay Bilimleri ve Havacılık ile ilgili simülasyonlar ve düzenekler yer alacaktır. Planetaryum katında ayrıca Gök cimlerine ait yapay olarak hazırlanan görüntülerin, özel yansıtıcı ve efekt kullanarak, kubbe halinde bulunan tavanlara yansıtarak gösterileceği, izleyicilerine uzaydaymış hissi verecek olan planetaryum da yer almaktadır. Mars Kolonisi katında Mars Simülasyonu ve topraksız tarım ile ilgili çalışmalar yer alacaktır. Asma katta Toplantı, eğitim ve kütüphane olarak hizmet verebilecek çok amaçlı bir salon yer almaktadır. Bodrum Katta; Robotik, Fizik, Kimya-Biyoloji laboratuvarları, Eğitim Salonları ve teknik hacimler gibi mekânlar yer alacaktır.

Merkezefendi Belediyesi Bilim Merkezi’nin Temeli Atıldı
Merkezefendi Belediyesi Bilim Merkezi’nin Temeli Atıldı
Merkezefendi Belediyesi Bilim Merkezi’nin Temeli Atıldı
Merkezefendi Belediyesi Bilim Merkezi’nin Temeli Atıldı
Merkezefendi Belediyesi Bilim Merkezi’nin Temeli Atıldı

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ