Site rengi

Tasarım

Geniş
Kutulu
Denizli Vip Haber

Gençlerle kariyer günlerinde buluştu

Reklam
Gençlerle kariyer günlerinde buluştu
Spread the love

Pamukkale Üniversitesi Yeniler Topluluğu’nun organize ettiği ‘Kariyer Yönetimi ve Girişimcilik Söyleşileri’nde gençlerle buluşan Pamukkale Belediye Başkanı Avni Örki, gençlere önemli tavsiyelerde bulunarak, belediyenin gençlere yönelik projelerini anlattı.

Pamukkale Belediye Başkanı Avni Örki, Pamukkale Üniversitesi Yeniler Topluluğu’nun koordinatörlüğünde Prof. Dr. Cevat Akşit Erkek Öğrenci Yurdu’nda üniversiteli gençlerle bir araya geldi. Yurdun yemekhanesinde gençlerle birlikte sıraya girerek akşam yemeğini gençlerle birlikte yiyen Başkan Örki, kendisinin de 42 yaşında olmasına rağmen, üniversiteli gençlerle buluşmanın adeta bir gençlik aşısı gibi iyi geldiğini ifade ederek, kendisine bu etkinliğe davet eden ve dinleyemeye gelen gençlere teşekkür etti.  

BAŞKAN ÖRKİ’YE TEŞEKKÜR

‘Kariyer Yönetimi ve Girişimcilik Söyleşileri’ etkinliğinin açılış konuşmasını yapan TÜGVA İl Temsilcisi Ali Durmuş, vakfın 81 ilde, 571 ilçede yurtlarıyla, icraat haneleriyle, eğitim öğretim programlarıyla ortaokuldan üniversiteye kadar gençlerin yanında olan bir kurum olduğunu belirtti. Durmuş, “Denizli’de üçüncüsünü gerçekleştirdiğimiz kariyer söyleşileri ve girişimcilik programımıza davetimizi kabul ederek yanımızda olan Pamukkale Belediye Başkanımız Sayın Avni Örki’ye teşekkür ediyoruz” dedi. Cevat Akşit Öğrenci Yurdu Müdürü Tekin Kazak, “Gençlik Spor Bakanlığı olarak gençlerimizin buradan sadece bir diploma alarak gitmelerini istemiyoruz. Gençlerimizin eğitim, sosyal, kültürel gelişimlerine de katkıda bulunmak istiyoruz. Bizlere her zaman destek veren Pamukkale Belediye Başkanımıza da çok çok teşekkür ediyorum” diye konuştu.

“İYİ İNSAN OLMAK ÇOK ÖNEMLİ”

Gençlerin sorularını yanıtlayan Başkan Örki, kariyer tercihlerinde hayatından örnekler verdi.  Başkan Örki, “Kariyer planları çok önemli. Bir kere hedefe kilitlenmek lazım. O hedef doğrultusunda eğitimimize önem vermemiz lazım. Her şeyden önemlisi iyi bir insan olmamız gerekiyor. Çevresinde güvenilir bir insan, sözüne itimat edilen, bir şeylerin emanet edilebildiği kişiler olmak lazım. Bunlar çok önemli kavramlar. Bugün burada olma sebeplerimizden bir tanesi de Cumhurbaşkanımız gibi gençlere değer veren, gençlere güvenen ve rahatlıkla onlara geleceği emanet edebilme cesaretini gösterebilmiş liderler sayesinde” dedi.

BAŞKAN ÖRKİ, İNOGAR PROJESİNİ ANLATTI

Başkan Örki, konuşmasında Pamukkale Belediyesi’nin gençlere yönelik projelerinden bahsederek, İNOGAR projesini anlattı. Gençlerin hayallerindeki projelerini gerçeğe dönüştürmek adına böyle bir merkez yaptıklarını söyleyen Başkan Örki, ayrıca ilçe genelindeki öncesinde 30 civarında olan halı sahaların sayısını 2’ye katlamak adına çalışma yürüttüklerini ifade ederek, ilçede birçok halı sahanın ihalesini yaptıklarını ve çalışmaların hızla ilerlediğini kaydetti. Başkan Örki, misafirperverliklerinden dolayı TÜGVA Denizli ailesine ve PAÜ Yeniler Topluluğu’na ve programa katılan öğrencilere teşekkür etti. Program sonunda, TÜGVA Denizli İl Temsilcisi Ali Durmuş, Başkan Örki’ye teşekkür plaketi takdim etti.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ